Biedrība "Krāslavas rajona partnerība" / Aktualitātes
Biedrība "Krāslavas rajona partnerība"
Biedrība "Krāslavas rajona partnerība"
Skolas iela 7,
Krāslava, LV 5601
Latvija

+371 25608232; +371 26195753
kraslavaspartneriba@inbox.lv

   
86880

Izvaltas pagasta jauniešu deju kolektīvam “Rudņa” iegādāti jauni tērpi
02.07.2018


Ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atbalstu  īstenots  Krāslavas novada domes projekts “Tērpu iegāde Krāslavas novada Izvaltas pagasta jauniešu deju kolektīvam “Rudņa””. 

Projekta rezultātā Izvaltas pagasta jauniešu deju kolektīvam “Rudņa” sašūti 20 jauni tautas tērpu komplekti. Tautastērpu komplektā meitenēm ietilpst: svītraini brunči, garais krekls, veste, apakšsvārki, linu brunči, josta un kurpes. Savukārt, zēnu komplektā ietilpst: bikses, veste, kakla lakatiņš un kurpes.

Projekta mērķis ir saglabāt un popularizēt kultūrvēsturisko mantojumu un tautas dejas tradīcijas Krāslavas novada Izvaltas pagastā, dažādojot sabiedrisko aktivitāšu iespējas jauniešiem un atjaunojot deju kolektīva “Rudņa” tērpu fondu.

Jāņu dienas priekšvakarā daļa deju kolektīva “Rudņa” dalībnieku piemērīja savus ilgi gaidītos tautastērpus, kurus pirmo reizi prezentēs XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos. Turpmāk, tērpjoties jaunajos tautastērpos, Izvaltas pagasta jaunieši varēs radoši izpausties un lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku, kā arī, uzstājoties sava pagasta un novada svētkos, veidos Krāslavas novada latvisko vidi. Dejotāji cer, ka jaunie tērpi veicinās lielāku interesi vietējiem jauniešiem piedalīties deju kolektīvā, radīs interesi par latviešu tautas dejas tradīcijām, pievēršot uzmanību raksturīgajām novada dejām, kā arī nodrošinās veselīgu dzīvesvietu jauniešiem fiziski trenējoties mēģinājumos. 

Kopējās projekta izmaksas 5616,82 EUR, tajā skaitā ELFLA publiskais finansējums – 5055,14 EUR, Krāslavas novada domes līdzfinansējums 561,68 EUR.

Deju kolektīva “Rudņa” dalībnieki pateicas biedrības “Krāslavas rajona partnerība” pārstāvjiem par iedrošinājumu un neizsakāmi lielo atbalstu projekta izstrādē, Krāslavas novada domei par līdzfinansējuma piešķiršanu projekta realizācijā, Izvaltas pagasta pārvaldes un Krāslavas novada domes darbiniekiem par palīdzību dokumentu sagatavošanā un Lauku atbalsta dienesta Dienvidlatgales reģionālās lauksaimniecības pārvaldes speciālistiem par atsaucību, lielo pacietību un sniegtajiem vērtīgajiem padomiem. Paldies katram, kurš noticēja šai idejai, atbalstīja ar padomiem, ieteikumiem, labiem darbiem un labām domām.

Projekta vadītāja Ligita Pelnika

 
 
      Atpakaļ

<< Februāris 2018 >>
POTCPSSv
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
Nepieciešamie semināri LEADER projektu iesniedzējiem un īstenotājiem

Projekta pieteikuma veidlapu aizpildīšana
Projekta dokumentācijas sagatavošana
Projekta lietvedība
Projekta grāmatvedība
Projekta vadība
Projekta komandas veidošana
Iepirkumu veikšana
Citi

Apskatīt rezultātus


Biedrības "Krāslavas rajona partnerība" mājas lapa tiek finansēta no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas atbalsta pasākuma. Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz avotu obligāta.