122185

Krāslavas rajona partnerība dalās pieredzē
Apskatīt komentārus (0)


29.08.2011


   Nedēļas nogalē, 25. un 26.augustā, Krāslavas rajona partnerība uzņēma 50 Abulas lauku partnerības biedrus no Smiltenes novada. Valsts Lauku tīkla finansētā pieredzes apmaiņas brauciena tēma bija „Pakalpojumu pieejamības īstenošana LEADER projektos Latgalē”. 
   Krāslavas partnerības teritorijas un īstenoto projektu iepazīšana sākās ar biedrības „Kruoslovys amatnīku broliste” realizētā LEADER projekta „Amatu istaba – jauns multifukcionāls amatniecības pasākums vietējiem iedzīvotājiem, amatniekiem un novada viesiem” prezentāciju. Prezentācijas radošajā daļā, viesiem bija iespēja filcēt, veidot no māliem un darināt senos mūzikas instrumentus. Sadarbībā ar novada uzņēmējiem un mājražotājiem, biedrība bija sarūpējusi novada kulinārā mantojuma (tējas, alus, maize, sieri, mīlestības avota ūdens) degustāciju, kas patīkami iepriecināja ciemiņus. 
   Nākamajā rītā smiltenieši devās uz skaistās Izabelinas ciemu Skaistu, kur apmeklēja biedrības „Skaistas atbalsta centrs” mītni pamatskolā. Biedrības vadītāja Iveta Leikuma parādīja izveidotās bērnu rotaļu un atpūtas vietas, kā arī dzīvokli pašvaldības daudzdzīvokļu namā, kurā LEADER projekta ietvaros biedrība veidos Sociālo pakalpojumu centru. 
   Turpinot iepazīt Krāslavas rajona partnerības teritorijā īstenotos projektus, viesi apmeklēja Pāvela Kavuna zemnieku saimniecību „Eži”, kur šobrīd ir uzstādīta inovatīvā sulas spiede ar pasterizatoru. Šo un citu aprīkojumu piemājas produkcijas pārstrādei ir iegādājusies biedrība „Krāslavas rajona lauksaimnieku apvienība”.  
   Krāslavas rajona partnerības biedri Dagdā – jauniešu biedrība „Dagne” un invalīdu biedrība „Nema”  ciemiņiem demonstrēja veiksmīgas sadarbības modeli. Pēc būtības dažādās organizācijas saimnieko vienā mājā un viņu īstenoto projektu rezultāti (tajā skaitā LEADER) papildina viens otru. Tieši 26. augustā jauniešu biedrība „Dagne” atklāja laukumu satiksmes drošības apgūšanai bērniem, ko mazuļi uztvēra ar sajūsmu. Pieredzes apmaiņas brauciena noslēgumā biedrības „Nema” veikumu, kvalitatīvi bruģētos celiņus un laukumu, novērtēja arī smiltenieši, „Dagnes” jauniešu vadībā spēlējot kustību spēles. 
   Krāslavas rajona partnerība pateicas sadarbības partneriem par ieguldīto laiku uzņemot ciemiņus!
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA