Ziemu sagaidām ar trešā avīzes “Latgales tilts” numura izdošanu
28.11.2014


     

       Pie lasītājiem dodas trešais “Latgales tilts” numurs, kas ir izdots projekta “Tavu iespēju “ABC”” ietvaros. Ziema ir pārdomu laiks, tāpat kā teksta, tā dod iespēju uzkrāt spēkus, lai sāktu visu no sākuma. Ziema ir pavasara priekšvēstnesis. Refleksija par sevi, saruna pašam ar sevi dod iespēju izvērtēt un saprast, noformulēt dzejoļos, stāstos, miniatūrās tās pārdomas, kas krājušās gada laikā. Ziemas īsās dienas un garie vakari ir labs laiks, lai domātu, izvērtētu, svērtu un mērītu to, kas jau šķitis pavisam skaidrs.

      Katrs izdevuma numurs ir jauna pieredze, jaunu pārdzīvojumu fiksējums. Tā ir kultūras procesa daļa, kas jau ir apzināta un noformulēta, tiesa, ne uz visiem laikiem, tikai līdz nākamajam pārdzīvojumam, kad viss atkal mainīsies, sāksies no sākuma.

      Tāpat kā sniegs zemi, vārdi pārklāj pārdzīvoto, ļauj ar to sadzīvot. Lasot jauno autoru darbus, noteikti ir jāatceras, ka katrs vārds ir aisbergs, aiz kura slēpjas tas – līdz galam nenoformulējamais. Bet vārds ir norāde, ceļazīme iejūtīgam lasītājam, kas ir gatavs bez ironijas vai kritikas sekot līdzi autoram pa tā tekstveides ceļu. Lasītājs, kas iet kopā ar autoru, gūst ne tikai savu, bet arī autora pieredzi, gūst impulsus, lai pats veidotu sevi tālāk.
      Atpakaļ