Biedrība "Krāslavas rajona partnerība" / Par mums
Biedrība "Krāslavas rajona partnerība"

Biedrība „Krāslavas rajona partnerība” ir dibināta 2006. gada 17. oktobrī ar mērķi veicināt ilgtspējīgu sociālo un ekonomisko attīstību bijušajā Krāslavas rajonā, iesaistot organizācijas un iedzīvotājus vietējā līmeņa problēmu risināšanā. Mērķa veiksmīgai sasniegšanai biedrības darbā iesaistījās uzņēmēji, nevalstisko organizāciju un pašvaldību pārstāvji.

2006. gada nogalē Krāslavas rajona partnerība iesaistījās Zemkopības ministrijas īstenotajos LEADER+ veida pasākumos, kas paredz mērķtiecīgas un savstarpēji koordinētas aktivitātes lauku attīstībai. LEADER+ programmas ietvaros no 2007. gada februāra līdz oktobrim biedrības locekļi piedalījās projekta "Prasmju iegūšana" aktivitātēs, kas paredzēja Krāslavas rajona partnerības apmācības, kuru rezultātā tika izstrādāta Krāslavas rajona integrētā attīstības stratēģija. 

Situācijas apzināšanai Krāslavas rajonā un stratēģijas veiksmīgai izstrādei apmācību laikā tika izveidota anketa, ar kuras palīdzību partnerība aptaujāja apmēram 500 rajona iedzīvotāju. Šī aktivitāte ļāva nodibināt kontaktus ar pašvaldību lauku attīstības speciālistiem un apzināt aktīvākās un ne tik aktīvās pašvaldības, kā arī izveidot informācijas apmaiņas tīklu ar iniciatīvas un neformālo grupu pārstāvjiem pašvaldībās.

2007. gada oktobrī Krāslavas rajona partnerība saņēma Zemkopības ministrijas atbalstu projekta „Pieredzes apmaiņas brauciens uz Madonas un Jēkabpils vietējām rīcības grupām” īstenošanai. Arī 2008. gada sākumā Krāslavas rajona partnerības biedri un aktīvāko rajona biedrību pārstāvji piedalījās pieredzes apmaiņas braucienā uz Daugavpils rajona partnerību, kur smēlās jaunas, radošas un interesantas idejas pasākumu organizēšanai un iedzīvotāju aktivizēšanai savos pagastos.

2008.gadā Krāslavas rajona integrētā attīstības stratēģija 2009. – 2013.gadam jeb vietējā attīstības stratēģija tika aktualizēta un iesniegta Lauku atbalsta dienesta vietējo attīstības stratēģiju konkursā. 2009.gadā tika saņemts atbalsts tās īstenošanai un izsludināti  pirmie projektu konkursi biedrības darbības teritorijā. 


<< Decembris 2020 >>
POTCPSSv
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Nepieciešamie semināri LEADER projektu iesniedzējiem un īstenotājiem

Projekta pieteikuma veidlapu aizpildīšana
Projekta dokumentācijas sagatavošana
Projekta lietvedība
Projekta grāmatvedība
Projekta vadība
Projekta komandas veidošana
Iepirkumu veikšana
Citi

Apskatīt rezultātus


Biedrības "Krāslavas rajona partnerība" mājas lapa tiek finansēta no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas atbalsta pasākuma. Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz avotu obligāta.