Biedrība "Krāslavas rajona partnerība" / Aktualitātes
Biedrība "Krāslavas rajona partnerība"
   
53997

Dzīve ir mākslas darbs, kas jāveido pašam
16.09.2014


 

Projekta Tavu iespēju “ABC”” ietvaros Ir tapis pirmais jauniešu starpkultūru avīzes “Latgales tilts” numurs, kura veidošanā tika iesaistīti talantīgie Latgales jaunieši. Tā ir unikāla iespēja iepazīstināt avīžu lasītājus ar dažādu tautību Latgales jauniešu oriģinālo jaunradi, kas avīzēs būs lasāma divās valodās – gan latviešu, gan krievu.

Jaunība ir laiks, kad jāmēģina sevi visās jomās, lai vēlāk skaidri zinātu, kas ir tas, kas izdodas vislabāk. Dažādi pasaules redzējumi, dažādi teksti – tā ir starpkultūru avīzes “Latgales tilts” pamatnostādne. Mūsdienu Eiropas kultūra būtiska ir Citādā kopšana, būt Citādam nozīmē atrast ceļu uz sevi pašu. Šķiet, ka tieši jaunībā ir būtiski būt Citādam, jo no šī Citādā attīstās profesionālisms – prasme neparasti risināt dažādas problēmsituācijas.

“Latgales tilts” jaunie autori ir ļoti dažādi, ir tie, kas ir pašā ceļa sākumā – pamatskolas skolēni. Ir tie, kas jau ir izveidojuši savu priekšstatu par atsevišķiem savas pastāvēšanas skaldnēm – vidusskolēni. Ir tie, kas daļēji sākuši savu profesionāļa ceļu – studenti. Un ir tie, kas jau realizējas kā profesionāļi, savas teksta veidošanas prasmes liekot lieta pamatdarbā.

Dzīves mākslas filozofijā ir priekšstats par to, ka dzīve ir mākslas darbs, kas jāveido pašam. Dzīve ir detaļu un attieksmju virkne, kas vienmēr ir saistīta ar izvēles situāciju. Jaunieši, kuru darbus lasīs lasītāji, ir izvēlējusies neslēpt sevi, veidot savu pasauli, apzinoties katru tās detaļu. Tā noteikti ir uzdrīkstēšanās, pieteikt sevi kā personību, lai parādītu sevi ir jāatsakās no viltus kautrības, ko varētu saukt arī par garīgu slinkumu. Jauniešiem tas ir izdevies. Viņu darbi varētu kļūt par iedvesmas avotu ikkatram, veidojot savu dzīvi kā mākslas darbu.

 
 
      Atpakaļ

<< Oktobris 2019 >>
POTCPSSv
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Nepieciešamie semināri LEADER projektu iesniedzējiem un īstenotājiem

Projekta pieteikuma veidlapu aizpildīšana
Projekta dokumentācijas sagatavošana
Projekta lietvedība
Projekta grāmatvedība
Projekta vadība
Projekta komandas veidošana
Iepirkumu veikšana
Citi

Apskatīt rezultātus


Biedrības "Krāslavas rajona partnerība" mājas lapa tiek finansēta no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas atbalsta pasākuma. Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz avotu obligāta.