130165

Leģendas Krāslavā aicina
03.10.2023


28. oktobrī notiks Krāslavas pils dārza svētki “Leģendas Krāslavā”. Aicinām šīs dienas vakaru pavadīt krāšņi, uzlādēt enerģiju vai nesteidzīgi atpūsties. 6 stundu laikā  no plkst. 16.00 līdz 22.00 varēs piedalīties vairākos pasākumos, daži no tiem Krāslavā būs pirmo reizi, piemēram, 360° video platforma jeb spineris un Silent Disco jeb klusā diskotēka.

Krāslavas pils parka komplekss iemirdzēsies jaunās krāsās. Viesus sagaidīs senos tērpos ģērbušies kungi un dāmas. 

 

Krāslavas Kultūras namā (Rīgas iela 26) plkst. 16.00 – 19.00 pirmo reizi Krāslavā darbosies moderns 360° video spineris. Ikviens svētku dalībnieks varēs nofilmēties svinību video “Leģendas Krāslavā” un  ielādēt to uzreiz savā telefonā.

 

Savukārt plkst. 17.00 Krāslavas KN norisināsies Latvijas dziedošo aktieru salidojums.  Koncerts “O, kādi kungi!” aizvedīs jūs kino filmu un teātra izrāžu dziesmu ceļojumā.  Latvijas Nacionālā teātra aktieri Juris Hiršs un Gundars Grasbergs, Liepājas teātra aktieris Edgars Pujāts un Latvijas Leļļu teātra aktieris Jānis Kirmuška dziedās Raimonda Paula, Ulda Stabulnieka, Gunta Veita dziesmas. Muzikālais pavadījums būs Anatolija Livča grupas “ARMaestro” izpildījumā. 

 

Pirms koncerta varēsiet malkot kokteiļus, ko piedāvās bārs “IGGI” no Rēzeknes.

Stāvlaukumā pie Krāslavas Kultūras nama plkst. 18.00  - 22.00 darbosies pop-up ēdināšanas zona, kurā  varēs iegādāties karstos dzērienus un  ēdienus.  

 

Plkst. 19.00 – 22.00 pirmo reizi Krāslavā notiks Silent disco jeb klusā diskotēka. Divi DJ no Rīgas aicinās izvēlēties, kādas mūzikas skanējumā doties deju virpulī: ’80 -’90 Disco vai  Latvijas mūzikas ritmos. BRUMO Pro ir viena no vadošajām kompānijām Baltijas valstīs, kas nodrošina klusos pasākumus ar bezvadu austiņām. (Lietaina un auksta laika apstākļos diskotēka notiks Krāslavas KN zālē). 

 

Visu vakaru darbosies Krāslavas Amatniecības centrs (Pils iela 10).  Plkst. 18.30 - 19.30 meistarklasē “Grāfa broša” būs iespēja izveidot stikla mozaīkas rotu. Dalībnieku vietu skaits ierobežots. Pieteikšanās līdz 26.10.  ŠEIT

 

Pils staļļu ēkā (Pils iela 10) no plkst. 16.00 tiks demonstrētas īsfilmas par Grāfu Plāteru pili un parku, bet plkst. 18.40 – 19.00 varēs apskatīt fotokonkursa „Atklāj Krāslavas pils kompleksu no jauna!” iesniegtās fotogrāfijas un piedalīties labāko foto autoru sveikšanā trīs nominācijās: „Krāslavas pils kompleksa ēkas”, „Krāslavas pils parks” un „Pasākumi Krāslavas pils kompleksā”. Fotogrāfijas var iesniegt līdz 17. oktobrim. 

 

Plkst. 19.00 – 20.00 lekcijā “Atklāsme” Krāslavas  novada muzeja, Krāslavas novada bibliotēkas pārstāvji kopā ar Antazaves muižas viesiem no Zarasai (Lietuva) stāstīs par Grāfu Plāteru pils, parka teritoriju un seno grāmatu kolekciju. 

 

Plkst. 20.00 – 21.00 pils staļļos izskanēs lielisks baroka mūzikas koncerts “Leģenda par satikšanos ar karali Sigismundu III Vāsu”, kas vēstīs par Polijas - Lietuvas valsti un kopīgo vēsturi Latgales teritorijā. Muzikālais ceļojums ļaus ielūkoties ne vien 17. gadsimta mūzikas pasaulē, bet arī skatīt smalki mežģīņoto 18. gadsimta modi, jo koncerta mūziķes būs tērpušās Francijas karalienes Marijas Antuanetes laika kostīmos. Mūzika tiks atskaņota ar vēsturiskiem mūzikas instrumentiem. Rīgas Senās Mūzikas centrs ir vienīgā senās mūzikas un kultūras mantojuma saglabājošā organizācija Baltijas valstīs.

 

Svētku izskaņā plkst. 21.00 – 22.00 varēs doties klausāmpastaigā pa izgaismoto grāfu Plāteru pils kompleksu un uzzināt Plāteru dzimtas vēsturi un leģendas par pili. Pastaigas dalībnieki saņems Glow Stick nūjiņas gaismai un priekam. 

 

Svētku laikā pils staļļu terasē darbosies kafejnīca “Fon Bubert”  un  piedāvās malkot tēju vai kafiju, kā arī nogaršot Krāslavā ceptas kūkas.

Visos svētku pasākumos ieeja būs bez maksas, tikai ēdināšanas zonas būs par maksu.

 

Krāslavas pils dārza svētki “Leģendas Krāslavā” ir iekļauti arī Latvijas Piļu un muižu asociācijas 28. oktobrī organizētajā Leģendu nakts akcijā, kas popularizē piļu un muižu unikālo un bagāto kultūras mantojumu, veicina vietējo tūrismu un pagarina tūrisma sezonu. 

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Ločmele

e-pasts kraslavaspartneriba@inbox.lv

 

 

Šis pasākums ir organizēts ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu.

Par tā saturu pilnībā atbild Krāslavas novada pašvaldība un tas var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli. 

 

      Atpakaļ