122201

Asūnē atklāta Mīlestības taka
Apskatīt komentārus (0)


22.11.2011


  

   Asūnes ciema parkā 11. novembrī tika atklāta  Mīlestības taka, kuras autors ir biedrība “Mēs – Asūnei”. Atpūtas vietas galvenais akcents ir mīlētāju pāra skulptūra un teiksmaina  laiva ar pūķa galvu. Abus darinājumus no koka veidojis Aglonas pagasta iedzīvotājs Roberts Joksts.
   Savu ideju Asūnes biedrība realizēja īstenojot projektu “Mīlestības taka Asūnes ciema parkā”, piesaistot ELFLA Ls 11 107 līdzfinansējumu. Pie ieejas parkā izveidoti vārti, uzstādīts informatīvs stends un soliņi, izveidoti celiņi, ugunskura vieta un nojume.
   Biedrības vadītāja Stanislava Rubīne atzina, ka Mīlestības takas ideja balstīta uz kādu teiksmu par Asūni. “Senos laikos Asūnē esot dzīvojuši turki, par ko liecinot līdz šai dienai saglabājušies Klabauču senkapi jeb Turku kapi, kas iekļauti Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Kā vēsta teiksma, Asūnē reiz bijis liels purvs, kura malā izvietojās turku apmetne. Asū iemīlējusi vietējo puisi, kas viņas tēvam neesot paticis, jo šāda mīlestība bijusi pretrunā turku tradīcijām. Slepus no bargā tēva Asū ar savu mīļoto satikusies purvā, taču reiz  tēvs jauniešus ieraudzīja skūpstāmies un pārvērtis abus pūķī.”
   Informācija no:
http://www.aglona.lv/aktualitates/asune-aglonas-amatnieka-kokdarinajumi/   
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA