122417

Galdniecības iekārtu iegāde jaunu produktu un pakalpojumu radīšanai Krāslavā
28.11.2016


Apstiprināts Āra Vanaga Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) līdzfinansētais LEADER konkursā iesniegtais projekts, kura ietvaros tiks iegādāts  galdniecības iekārtu komplekts, lai varētu veikt individuālos pasūtījumus  no masīvkoka un saplākšņa. Jaunais uzņēmējs attīstīs arī seno mēbeļu restaurācijas pakalpojumu.  Attīstot mēbeļu ražotni, tiks domāts par  videi draudzīgiem ražošanas procesiem un resursu efektivitāti un taupību  mazā uzņēmumā. Projekta ietvaros tiks iegādāts skaidu briketētājs, kas  veiks gan koksnes, saplākšņa, skaidu atkritumu utilizēšanu, gan ekoloģiski tīra kurināmā, brikešu ražošanu.  

Āris Vanags saimniecisko darbību reģistrēja 2013. gadā. Darbības attīstībai iegādājās lāzera gravēšanas griešanas iekārtu un uzsāka izstrādājumu modelēšanu datorgrafikā, kokgriešanu un gravēšanu, izgatavojot suvenīrus un dāvanas, kā arī veic individuālos galdniecības pasūtījumus logu, krēslu un taburešu izgatavošanā. 

Domājot par ilgtspējīgu uzņēmējdarbības attīstību, turpmāk viens no galvenajiem virzieniem Āra Vanaga darbībā būs tieši dažādi individuālie pasūtījumi no masīvkoka, bet tiks izgatavotas mēbeles arī no lamināta u.c. materiāliem. Gatavajos produktos tiks iestrādāti dekoratīvie elementi, pielietota atbilstoša furnitūra.  Āra darbos būs vērojama seno tautas tradīciju un kultūras mantojuma saglabāšana un popularizēšana: tiks ražots jauns produkts,  pusdienu galds ar sešiem krēsliem. Uz krēslu atzveltnēm ar lāzergravējumu tiks iegravētas senās Latvju zīmes. Iecerēts izstrādāt lādītes ar speciāliem elementiem. No ļoti plāna finiera, ar lāzera palīdzību tiks izgrieztas seno Latvju zīmes, kas tiks iestrādātas mozaīkā un  noformētas uz lādītēm.  Papildus piedāvājums būs iespēja izmantot uzņēmuma mēbeļu uzstādīšanas pakalpojumus, kopā ar mēbeļu piegādi vai restaurāciju.  

Āra Vanaga mēbeļu ražotne balstīsies uz senām un stabilām mēbeļu ražošanas tradīcijām pēc individuālajiem pasūtījumiem, īstenojot tās ar mūsdienīgām tehnoloģijām.  Masīvkoka mēbeles  – krēsli, galdi, soli, bufetes, virtuves komplekti u.c., -  taps no Latvijas priedes, oša, ozola, bērza.   No saplākšņa un lamināta tiks ražotas mūsdienīgi modernas mēbeles, papildinātas ar dekoriem un atbilstošu furnitūru, tādējādi veidojot seno mēbeļu un mūsdienīgi moderno mēbeļu sinerģiju.  

Īstenojot projektu, tiks izveidota jauna darba vieta.

Projekta kopējais finansējums 40 495.77 EUR.  ELFLA publiskais finansējums - 28 347.04 EUR

 
      Atpakaļ