122465

Krāslavas novadā attīstīs zemūdens tūrismu
02.12.2017


Ir labi zināms fakts, ka Krāslavas novada teritorija ir viena no ūdeņiem bagātākā Latvijā - te ir 146 ezeri, kas vasaras karstumā aicina veldzēties, bet ziemā dod iespēju slidot, slēpot un makšķerēt. 2018. gada sezonā Krāslavas novadā tiks piedāvāta jauna sabiedriskā aktivitāte – zemūdens niršanas veids – snorkelēšana*. Šis tūrisma produkts būs inovatīvs visā Latvijā. 

Biedrība "Zemūdens tūrisma klubs POSEIDON Krāslava”, pētot situāciju 2016. gada nogalē, secināja, ka novadā ir diezgan attīstītas iespējas aktīvajai atpūtai uz ūdens, piemēram, tiek piedāvāti nobraucieni ar laivām un plostiem, taču trūkst organizētu iespēju ielūkoties zemūdens pasaulē, novērot vēl neredzēto. Šis secinājums un gadiem gūtā pieredze, nirstot mūsu novada ezeros un novērojot īpatnējas, interesantas vietas arī kalpoja par katalizatoru idejai attīstīt Krāslavas novadā zemūdens snorkelēšanu. 

Piedaloties Krāslavas rajona partnerības izsludinātajā projektu konkursā, biedrība "Zemūdens tūrisma klubs POSEIDON Krāslava” sagatavoja un īstenoja savu pirmo LEADER projektu „Zemūdens tūrisma attīstība Krāslavas novadā”, iegādājoties aprīkojumu pieaugušajiem – dažādu izmēru un biezumu hidrotērpus, maskas, elpojamās caurules, pleznas, svaru jostas, laivu ar motoru. Latgales klimatiskajos apstākļos, kur vidēji ūdens temperatūra ezeros nepārsniedz 20-22 grādu atzīmi, hidrotērpi ir nepieciešami, lai peldot nodrošinātu normālu ķermeņa temperatūru. Arī šķietami īsa laika pavadīšana ūdenī nav komfortabla, jo ūdens ķermeņa siltumu aizvada 25 reizes ātrāk nekā gaiss. Speciālie tērpi no neoprēna sniegs peldētājam papildus drošību, jo viena no to īpašībām ir celtspēja.  Jāatzīmē, ka zemūdens tūristi tiks intruēti par drošības tehnikas ievērošanu uz ūdens un  aprīkojuma izmantošanu. 

Savā darbības laikā, 7 gadu garumā,  biedrība „Zemūdens tūrisma klubs POSEIDON Krāslava” ir izstrādājusi vairākus Dridža un Sīvera ezeru zemūdens tūrisma maršrutus, kurus publiskos projekta rezultātā. Zināšanas un aprīkojums ļaus nodrošināt jaunu, publiski pieejamu sabiedrisko aktivitāti Krāslavas novadā -   iespēju ikvienam pieaugušajam kļūt par zemūdens tūristu.

Projekta ideja, tā izstrādes stadijā, guva ievērojamu atsaucību iedzīvotāju vidū - 83 iedzīvotāji atbalstīja kluba ideju. Biedrība turpinās attīstīt sabiedriskos pakalpojumus, popularizējot vietējo resursu unikalitāti.

Projekta „Zemūdens tūrisma attīstība Krāslavas novadā” attiecināmās izmaksas ir 9575,67 eiro (90% finansē Eiropas Savienības Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai, 10% - Krāslavas novada dome).  Projektā iegādātais aprīkojums sabiedrībai būs pieejams bezmaksas. 

*no vācu valodas - schnorchel - peldēšana zem ūdens, tuvu ūdens virsmai ar masku un elpošanas cauruli, un parasti ar pleznām, aukstā ūdenī izmanto arī hidrotērpu.  Aprīkojuma izmantošana ļauj peldētājam vērot zemūdens skaistumu ilgu laiku ar minimālu piepūli, brīvi elpojot. Aktivitāte pieejama lielākajai daļai cilvēku, ieskaitot bērnus, kas ar lielu interesi ienirst ūdenī, lai redzētu akmeņus, gliemežvākus, zivi, citus ūdenstilpnē.

Informāciju sagatavoja: 

Biedrība „Zemūdens tūrisma klubs POSEIDON Krāslava”

 

      Atpakaļ