122617

Seminārs zirgaudzētājiem
02.08.2021


Aizvadītajā gadā Krāslavas rajona partnerība uzsāka dalību starptautiskā sadarbības projekta “Zirgu izmantošanas iespējas šodien un rīt. EQUUS.” īstenošanā. 2021. gada  9. augustā zirgu sētā "Klajumi" notiks seminārs "Kordošanas ABC" zirgaudzētājiem profesionāļiem un amatieriem. 

Apmācību mērķis ir uzlabot staļļu darbību, paaugstināt dzīvnieku labturības līmeni, celt esošo pakalpojumu kvalitāti, paplašināt un uzlabot zirgu īpašnieku, sportistu un audzētāju zināšanas un darba kvalitāti.

Identiski semināri jau ir notikuši Jelgavas novadā, Tukumā un Salaspilī. Darbs ar zirgu kordā ir viens no aktuālajiem zirga un jauno jātnieku vai nepieredzējušu jātnieku (tūristu) apmācības posmiem, kuru ir svarīgi veikt pareizi, ievērojot zirga biomehāniku. Darbs kordā palīdz sagatavot zirgu jāšanai,  attīstot to  visās gaitās - soļos, rikšos un lēkšos. Pareizi un ar izpratni pielietojot kordošanas inventāru ir iespējams ļoti pilnvērtīgi darboties un attīstīt zirgu, kā arī risināt dažādas problēmas. Ņemot vērā, ka Latvijā ir vairāki gadījumi, kad zirgs nav pietiekami apmācīts, mierīgs vai paklausīgs darbā ar zirgu kordā, šīs apmācības ir būtiskas ne tikai katram  staļļa īpašniekam, bet jo īpaši saimniecībām, kuras izdod zirgu tūristam.

Zirgu sētā "Klajumi" semināra teorētiskā daļa ilgs 1.5 stundu, bet praktiskā daļa 2.5 stundas.

Seminārs ir bez maksas.

Semināru vadīs lektores: Diāna Dadzīte un Krista Kliesmete.

Pasākuma laikā var tikt fotografēts. Siguldas semināra laikā notika arī mācību materiāla filmēšana, kas, pēc tā sagatavošanas, tiks publiskots.

Pasākums tiek īstenots projekta "Zirgu izmantošanas iespējas šodien un rīt.EQUUS." ietvaros. Projekta nr. Nr.18-00-A019.333-000019. Projekta vadošais partneris "Ropažu Garkalnes partnerība".

Pasākuma dalībnieki: teritorijas iezīvotāji, zirgu īpašnieki, staļļu īpašnieki un darbinieki, treneri, u.c.

Projekta teritorija: Ropažu, Krāslavas, Jelgavas, Ozolnieku, Ķekavas, Salaspils Tukuma noavada iedzīvotāji.

Jautājumu gadījumā lūgums zvanīt 26544243 (Jolanta). 

 

 
      Atpakaļ