121656

JB ”Dagne” sadarbībā ar LAD un Krāslavas rajona partnerību īsteno jau trešo ELFLA projektu
Apskatīt komentārus (0)


14.08.2012


2010. gadā JB ”Dagne”, saņemot publisko finansējumu Ls 6 462,33 un piesaistot ziedotājus projekta līdzfinansējumam Ls 718 apmērā, veiksmīgi īstenoja ELFLA projektu “Videi draudzīgs un drošs rotaļu laukums Dagdā”, kura rezultātā inovēts Dagdas bērnu un jauniešu centra rotaļu laukums un pilnīgi nožogota BJC teritorija.
 
2011.gadā īstenots ELFLA projekts “Inovatīva pakalpojuma radīšana satiksmes drošības apgūšanai bērniem”. Biedrība ir saņēmusi publisko finansējumu Ls 10 293,27 un Dagdas novada domes līdzfinansējumu Ls 1 143,70. Projekta īstenošanas rezultātā vasarā Dagdas BJC teritorijā tika izveidota satiksmes drošības pilsētiņa, kurā pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem ir iespēja piedalīties satiksmē gan kā gājējiem, gan kā velosipēdistiem ( ir iegādāti 5 ļoti izturīgi bērnu velosipēdi ar piekabēm ). Bērni mūsdienīgi un ar lielu interesi otru gadu mācās ceļu satiksmes drošības noteikumus, jo ir nopirkti 5 datorkomplekti ar speciālām ieinstalētām satiksmes drošības spēlēm. Datorus var izmantot arī bērni ar īpašām vajadzībām, jo projekta ietvaros ir nopirkts viens datorgalds, kas paredzēts bērniem ar kustību traucējumiem. Kaut gan spēles ir domātas pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem, tomēr tās liekas saistošas arī vecākiem bērniem. Pēc apmācībām daudzi izmanto iespēju nokārtot eksāmenu un saņemt velosipēdista tiesības. Tiek plānots aicināt uz apmācībām arī Dagdas pirmsskolas izglītības iestādes bērnus, kā arī bērnus no attālākiem Dagdas novada pagastiem.

Lai veicinātu Dagdas pilsētas un novada bērnu un jauniešu dzīves kvalitāti šogad JB “Dagne” īsteno projektu “Bērnu un jauniešu dzīves vides uzlabošana- pozitīvas sabiedrības garants” Ls 6 002,26 apmērā, saņemot 100% ELFLA finansējumu. 5 mēnešu garumā (aprīlis – augusts) ir paveiktas brīnumainas pārvērtības bērnu un jauniešu centra telpās, izremontētas un priecīgi sulīgās krāsās nokrāsotas bērnu, atpūtas, sporta istabas un foajē telpas. Sporta istaba ir kļuvusi plašāka, gaišāka un pārtapusi par zāli ar spoguļu sienu; mazie un lielie dejotāji varēs efektīvāk apgūt jau iecienīto hip-hop un brake dance deju soļus, aktīvie BJC apmeklētāji atļausies organizēt plašākus svētku koncertus, teātra uzvedumus un cita veida pasākumus.

 Liels prieks un gandarījums par projekta ietvaros iegūto muzikālo centru, televizoru un video kameru. Muzikālais centrs tiks izmantots deju nodarbībām, dzimšanas dienu, sadraudzības vakaru un citu pasākumu organizēšanai. Lai iemūžinātu jaukos un nozīmīgos mirkļus, lai radītu izzinošas un pamācošas filmiņas, jauniešiem ļoti noderīga ir video kamera. Ir ideja filmēt deju nodarbības, kas vēlāk būtu bezmaksas apmācību iespēja riska grupas bērniem un jauniešiem. Televizors atpūtas istabā pulcē mazos multfilmu skatītājus, enerģiskos sporta spēļu fanus, kā arī jauniešu filmēto video skatītājus.

 Liela nozīme svinīgo brīžu pilnveidošanai ir iegādātajiem spilgtajiem un krāsainajiem karnevāla tērpiem. Pasaku varoņu kostīmi jau tika izmantoti bērnu un jauniešu pasākumos Dagdas pilsētas 20 gadu svinību ietvaros, tie izsauca sajūsmu un radīja īpašo svētku sajūtu. Turpmāk dzimšanas dienu svinības BJC ar teatrāliem uzvedumiem būs vēl aizraujošākas.

 Realizētais projekts ir ļoti vērtīgs Dagdas jaunajai paaudzei, tā rezultātā iegūtā video un audio tehnika, tērpi un izremontētās telpas ilgstoši pilnveidos saturīga brīvā laika pavadīšanas kvalitāti.

Rakstu sagatavoja:
 JB „Dagne” valdes priekšsēdētāja
 Ruta Daniļeviča      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA