121712

Ogas kūka – svētku kūkas ar odziņu
30.10.2018


“Ogas kūka” – ir neliela mājas konditorejas darbnīca, kas ražo dažāda izmēra un veida personalizētas svētku kūkas, kā arī citus mājas saldumus. Tās darbība ir iesākusies tieši pirms gada un šī gada laikā ir uzceptas ap 100 gardas mājas kūkas, kas ir bijušas savā ziņā unikālas un neatkārtojamas, kā arī pieskaņotas pasūtītāja vēlmēm. 

Kūku ražošanai tiek izmantota mājas virtuve, kas aprīkota ar mēbelēm, cepeškrāsni un citām virtuves iekārtām un piederumiem. Darba apjomam palielinoties, tika aptverts, ka ar to vien ir nepietiekams, tāpēc ir uzrakstīts un veiksmīgi tika realizēts projekts Nr.18-03-AL33-A019.2101-000003 “Konditorejas izstrādājumu ražošanas pilnveidošana un attīstīšana Dagdas novadā”, kurš guva atbalstu Krāslavas rajona partnerībā un Lauku atbalsta dienesta (LAD). Projekts tika iesniegts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atklāta projektu iesniegumu konkursā Latvijas Lauku attīstības programmas (LAP) 2014.-2020.gadam apakšpasākumā 19.2. “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju”.

Šī projekta ietvaros tika iegādātas trīs pamatiekārtas virtuvei: profesionālā cepeškrāsns, stacionārais mikseris un divviru ledusskapis. Ar šo iekārtu iegādi, pirmkārt, ir pavērusies iespēja pieņemt apjomīgākus pasūtījumus, piem. kāzu kūkas. Otrkārt, nākotnē tiek plānots apgūt dažādu jaunu veidu kūkas ražošanu. Piemēram, mussa kūkas, bezglutēna kūkas, franču izstrādājumi – makarons, eklēri, šū cepumi u.c. 

Ar “Ogas kūka” darba rūķu veikumiem var sekot www.facebook.com lapā “Ogas kūka”, ka arī Instagram mobilajā aplikācijā (@oga_mmm) vai personīgi sazinoties ar Olgu Gekišu, tel.nr. 27172941.

Projekta kopējās izmaksas 2 852,96 EUR,

Publiskais finansējums – 1 997,07 EUR

Informēja:

Mājražotāja Olga Gekiša
      Atpakaļ