Biedrība "Krāslavas rajona partnerība" / Aktualitātes
Biedrība "Krāslavas rajona partnerība"
   
108219

LEADER projekts "Koksnes vākšanas pakalpojums enerģijas ieguvei"
01.10.2019


Ar Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atbalstu Krāslavas novada Kombuļu pagasta uzņēmējs Ainārs Dzalbs īstenojis LEADER projektu „Koksnes vākšanas pakalpojums enerģijas ieguvei”. Iegādāts vidējās klases ekskavators ar papildaprīkojumu lauksaimniecības zemju un meliorācijas grāvju attīrīšanai no krūmiem un kokiem. Projekts ļauj efektīvāk iekļauties enerģijas ieguves izejmateriāla no biomasas (šķeldas) ražošanas ķēdē, nodrošinot apaļkoksnes savākšanas pakalpojumu uzņēmumiem, kas nodarbojas ar šķeldas ražošanu. Krāslavas VRG teritorijā darbojas vairāki stabili šķeldas ražotāji, arī kokskaidu granulu ražotne "Latgran", kuriem ir vajadzīgi arī stabili izejmateriāla piegādātāji. Aizaugušu ceļmalu un grāvmalu attīrīšana, arī aizaugušas lauksaimniecības zemes attīrīšana no krūmiem, nelieliem kokiem un celmiem joprojām ir nepieciešama un aktuāla. Tirgus izpēte un tendences liecina, ka enerģijas ražošana no biomasas palielinās.  

Uzņēmēja darbības papildus nozare ir neliela apjoma mehanizēti zemes rakšanas, izlīdzināšanas, pārvešanas u.tml. darbi. Kompaktekskavatora komplektācijā ir rakšanas un planēšanas kausi, buldozera lāpsta, kas ļaus veikt nelielus zemes darbus, piemēram, piemājas dīķu rakšanu, teritoriju labiekārtošanu. 

Informācija par pakalpojumu sniegšanu pa tālruni - 28371719.

Projekta „Koksnes vākšanas pakalpojums enerģijas ieguvei” kopējās izmaksas – 52800 EUR, no tām ELFLA publiskais finansējums – 35000 EUR.

Ainārs Dzalbs izsaka pateicību biedrībai “Krāslavas rajona partnerība” par piedāvāto iespēju iesaistīties projektu konkursā un LAD speciālistiem par palīdzību projekta realizēšanā.

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Ločmele

Krāslavas rajona partnerība 
 
      Atpakaļ

Cien.klienti,

individuālai klātienes konsultācijai lūgums iepriekš pieteikties. 

T. 25608232. E-pasts: kraslavaspartneriba@inbox.lv


<< Septembris 2021 >>
POTCPSSv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Vai Jūs (Jūsu organizācija) īstenojāt Leader pasākuma projektu 2016. - 2020.gadā?

Jā, bet tikai vienu
Jā, pat, vairākus
Nē, mūsu projektu noraidīja
Nē, gribējām īstenot, bet neiesniedzām
Neatbilstam konkursa nosacījumiem

Apskatīt rezultātus


Biedrības "Krāslavas rajona partnerība" mājas lapa tiek finansēta no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas atbalsta pasākuma. Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz avotu obligāta.