Biedrība "Krāslavas rajona partnerība" / Aktualitātes
Biedrība "Krāslavas rajona partnerība"
   
59251

Projektu banka
29.06.2015


Projektu banka – kolektīvā ieguldījuma platforma radošiem projektiem.

 

Kamēr pasaulē kolektīvā finansēšana jau kļuvusi par ikdienišķu līdzekļu piesaistes veidu, arī Latvijas iedzīvotājiem beidzot ir radīta iespēja vākt līdzcilvēku finansējumu radošām idejām: darbību uzsākusi Latvijā pirmā kolektīvā ieguldījuma platforma Projektu banka.

Projektu banka ir iespēja katram, kam ir ideja un plāns tās realizēšanai, aizraut arī citus - radīt vietas, lietas un notikumus, kurus citādāk īstenot būtu grūti vai pat neiespējami.

Atšķirībā no tādiem globālajiem milžiem kā Kickstarter un Indiegogo, Projektu banka ir paredzēta tieši vietējiem, Latvijas mēroga projektiem. Tas dod iespēju uzrunāt savas valsts, rajona, pilsētas cilvēkus par tādām idejām, kas viņiem ir saprotamas un patiešām nozīmīgas. Igaunijā līdzīga kolektīvā ieguldījuma vietne Hooandja (www.hooandja.ee) izveidota jau pirms trīs gadiem, šajā laika posmā veiksmīgi atbalstot projektus vairāk kā viena miljona eiro apmērā.

Vietnē www.projektubanka.lv ir veiksmīgi noslēgušies pirmie divi projekti – tika savākti 572 eiro jaunam uzvedumam laikmetīgās dejas festivālā VIDES DEJA 2015, kā arī 320 eiro Imanta Ziedoņa ķiršu dārzam veltītajam deju uzvedumam „Ļauj man iet pasaulē. Pašlaik iespējams ieguldīt kāršu spēlē visai ģimenei „Burtošanas čempionāts”, kulinārijas ekspertes Signes Meirānes otrās grāmatas „Mūsu mantojums” izdošanā, iesaistīties Spēkozolu birzs aizsardzības iniciatīvā, kā arī ieguldīt avangarda mūzikas albuma pirmatskaņojumā kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" izpildījumā.

Kā norāda Projektu bankas vadītājs Māris Cīrulis, mums nav jāgaida valsts, pašvaldības vai Eiropas atbalsts - mūsdienu tehnoloģijas paver lieliskas iespējas pašorganizēties un atbalstīt vienam otru kopīgu mērķu sasniegšanā.

«Projektu banka» aicina iesniegt radošas, inovatīvas un plašākai sabiedrībai noderīgas idejas dažādās kategorijās, sākot ar mākslu, kultūru, izglītību un pilsētvides attīstību, beidzot ar zinātni, IT nozari un mehāniku. Lai publicētu ideju «Projektu bankā», autoram tā izsmeļoši jāapraksta un jāpamato nepieciešamais finansējums. Projektus pieteikt var fiziskas personas, sociāli uzņēmumi, kā arī biedrības un kopienas. Kampaņas laikā idejas autors aktīvi aicina līdzcilvēkus tajā ieguldīt, un, ja noteiktajā termiņā visa summa tiek savākta, autors to saņem projekta īstenošanai. Savukārt, ja summa netiek savākta, nauda atgriežas pie ieguldītājiem. Jāpiebilst, ka kolektīvais ieguldījums nav ziedojums, jo pretī parasti tiek saņemts pats projekta galarezultāts jeb labums — grāmata, filma vai pasākuma biļete.

Ja arī tev ir radoša, inovatīva un plašākai sabiedrībai noderīga ideja - ieguldi to „Projektu bankā”, lai aug! Vairāk par projektiem un pieteikšanos var uzzināt www.projektubanka.lv.

Projektu banka top ar Sabiedrības Integrācijas fonda atbalstu.  Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. 

 

Plašāka informācija:                                                                    

Māris Cīrulis

Projektu bankas vadītājs

Tālr.: 29782159

E-pasts: info@projektubanka.lv

 

  
 
      Atpakaļ

Cien.klienti,

individuālai klātienes konsultācijai lūgums iepriekš pieteikties. 

T. 25608232. E-pasts: kraslavaspartneriba@inbox.lv


<< Aprīlis 2021 >>
POTCPSSv
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Vai Jūs (Jūsu organizācija) īstenojāt Leader pasākuma projektu 2016. - 2020.gadā?

Jā, bet tikai vienu
Jā, pat, vairākus
Nē, mūsu projektu noraidīja
Nē, gribējām īstenot, bet neiesniedzām
Neatbilstam konkursa nosacījumiem

Apskatīt rezultātus


Biedrības "Krāslavas rajona partnerība" mājas lapa tiek finansēta no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas atbalsta pasākuma. Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz avotu obligāta.